KORTNYTT

Intel bytter kodenavn på prosessor

For å unngå bråk om varemerker har Intel endret kodenavnet på en av de mest omtalte prosessorerne selskapet planlegger.

Harald BrombachHarald BrombachJournalist
19. des. 2003 - 12:45

Intel har bytte kodenavnet på en kommende Itanium-utgave fra Tanglewood til Tukwila. Prosessoren ventes å komme en gang etter 2005 og vil inneholde flere prosessorkjerner.

Årsaken til byttet av kodenavn er for Intel å komme et eventuelt søksmål i forkjøpet. Ifølge News.com assosierer mange det gamle navnet med Tanglewood Music Center i Massachusetts.

Intel har de siste årene valgt navn på geografiske steder for nettopp å unngå navnekonflikter. Mange av kodenavnene er hentet fra byer i den nordvestre delen av USA, men i det siste har også navn fra andre steder dukket opp - blant annet de israelske stedsnavnene Dothan og Banias, fordi disse brikkene er designet i Israel.

Les mer om:
Del
Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Tekjobb
Se flere jobber
Fra skolebenk til kontor
Les mer
Fra skolebenk til kontor
Tekjobb
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra