I våres var Apple-aksjen helt nede i 76,77 dollar. I mai brøt den gjennom 100 dollar, og siden har det stort sett bare gått oppover. 150 dollar ble passert i oktober, og siden 1. desember har kursen holdt seg over 180 dollar.
I går, andre juledag, brøt Apple-aksjen nok en grense: En kort periode ble den omsatt for 200 dollar. Børsdagen endte med en kurs på 199,33 dollar.
Kursoppgangen gjenspeiler den eventyrlige suksessen til mobiltelefonen iPhone, som ble lansert i juni.

En analytiker uttaler til Associated Press at aksjen også har tjent på iPod Touch og nye iPod nano med video. Han regner med at selskapets marginer etter hvert som prisen på flashminne faller, og at aksjekursen kan nå 225 dollar.
Les også:
- [24.10.2007] Apples børsverdi ryster IT-bransjen
- [23.10.2007] iPod og Mac-maskiner løfter hverandre
- [11.09.2007] Passerte en million solgte iPhones