FORBRUKERTEKNOLOGI

Apple har åpnet sin første butikk i India

Apple-sjef Tim Cook var til stede da selskapet åpnet sin aller første butikk i India, nærmere bestemt i landets finanshovedstad Mumbai.

Hundrevis av mennesker hadde møtt opp for å sikre seg et Apple-produkt i den splitter nye butikken.
Hundrevis av mennesker hadde møtt opp for å sikre seg et Apple-produkt i den splitter nye butikken. Foto: Rafiq Maqbool/AP/NTB
18. apr. 2023 - 10:13

Cook åpnet personlig dørene og ønsket de aller første kundene velkommen, mens de ansatte jublet. Da hadde allerede hundrevis av Apple-entusiaster stått lenge i kø. Mange hadde overnattet for å sikre seg en god plass i køen.

Apple-sjef Tim Cook (t.h.) sammen med en person som holder en gammel Macintosh-maskin. <i>Foto:  Rafiq Maqbool/AP/NTB</i>
Apple-sjef Tim Cook (t.h.) sammen med en person som holder en gammel Macintosh-maskin. Foto:  Rafiq Maqbool/AP/NTB

Åpningen underbygger den amerikanske teknologigigantens økende satsing på det sørasiatiske markedet og som et alternativ til kinesisk teknologi. Etter Kina er India det landet med flest mobiltelefonbrukere i verden.

Apple lanserte sine produkter for salg i India i 2020, men dette var kun via nettsalg. Allerede senere denne uka åpner Apple sin andre indiske filial, i hovedstaden New Delhi.

Fra det første videoklippet av elefanter i San Diego Xoo i 2005, er Youtube blitt en uunnværlig del av svært manges hverdag. Bildet er fra fremleggingen av årsregnskapet for noen år siden.
Les også

Runder 20 år med over 2,5 milliarder brukere

Del
Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.