Ddet nordiske programvareselskapet EG Norge la mandag inn et bud på 20 kroner for hver aksje i Carasent, som utvikler digitale løsninger rettet mot helsevesenet.
EG Norge tilbyr en pris på 20 kroner per aksje, noe som priser selskapet til nærmere 1,4 milliarder kroner.
I en børsmelding opplyser EG at de allerede har fått støtte fra 34 prosent av eierne, herunder også hovedaksjonær Acaptial Cara Holdco.
Carasent-styret vil imidlertid ikke anbefale budet. Men aksjen steg over 31 prosent mandag, ifølge E24.
Kritisk til ledelsens håndtering
styret burde ventet med å publisere meldingen som sendte kursen til etter at budet på selskapet var kjent.
Carasent omsatte for 244 millioner kroner i fjor, og hadde et driftsunderskudd på 76 millioner kroner. Selskapet har vært børsnotert siden 2002.

Les også
Venter du for lenge, blir det neppe billig
Artikkelen fortsetter etter annonsen

annonsørinnhold


9001 og 27001 gir beste praksis for Mediehuset Andvord