BEDRIFTSTEKNOLOGI

Dagens nettjuvel: Oversetter overalt

Det hender at det er ord man ikke skjønner på websider, e-post og spill. Babylon virker overalt.

Dag Leveraas
13. mars 2000 - 12:13

Etter at du har installert Babylon kan du høyreklikke på et ord i nettleseren, eller et hvilket som helst Windows-program, og få ordet forklart på engelsk, eller oversatt til ett av de andre språkene programmet støtter (tysk, fransk, italiensk, spansk, portugisisk, kinesisk, japansk, hebraisk).

Programmet skjønner også forkortelser som smtp, og ftp. Det finnes også en snakkemodul, som kan si ordene, slik at du hører hvordan de uttales. Programmet kan også fortelle deg hvor mye 3,75 dollar er i norske kroner, og oversette måleenheter.


Lenke til dagens nettjuvel: Babylon
Last ned Babylon

Under følger de siste nettjuvélene:


Se også listen over tidligere nettjuvéler fra høsten og vinteren 1999


Shareware og freeware:
Ikke all programvare har en prislapp med fire eller fem sifre. Noe av de beste og mest nyttige verktøyene er enten gratis eller koster noen små hundrelapper - hvis du er fornøyd. digi.no vil derfor daglig tipse deg om et nyttig shareware- eller freeware-program, men av og til vil vi snike inn fullstendig nytteløs moro. Følg med!

Nyttige programmer Vedlikehold og teknikk
Internett Bare moro
De mest populære:
Dette er shareware/freeware-programmene de aller fleste erfarne PC-brukeres har på sine harddisker:
Internett-lesere Chat Grafikk Musikk/MP3-avspilling Komprimering

Del
Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.