Har du mye på farten, er HP Ipaq-PDAer med mobil og WLAN-muligheter en kraftig løsning med blant annet fullt tastatur. Men du må ha en stor innerlomme, dette er ikke mobiler for bukselommer.

På mindre modeller ofte uten tastatur Nokia, Sony Ericsson og særlig HTC (tidligere Qtek) dominerte med sine kompakte smartmobiler. Nå kommer også HP, for selskapet har krympet ned Ipaq til den samme størrelsen som HTC bruker på sine S100/S200/TyTN-modeller. HP-mobilen minner også designmessig mye om HTC-mobilene.


Med en lengde på 10,2 cm, bredde på 5,8 og tykkelse på under 2 cm (tilsvarende en flat, litt lang røykpakke) er iPaq rw6815 Personal Messenger den minste mobilen fra HP hittil.
RW6815 er en komplett Windows-mobil, men HP ligger litt bak HTC, for HP-enheten mangler 3G, men har derimot WLAN og Bluetooth 2.0, samt støtte for automatisk levering av epost.
HP iPaq rw6815 vil koste 4.750 når den kommer i salg i desember.