RESULTATERFINANS

Julekalenderen: Siri Bjerkes ønskeliste

Miljøvernminister og gasskraftverkpådriver Siri Bjerke ønsker at verdens politikere blir enige om Kyoto-avtalen som kan redusere klimagass-utslippene.

6. des. 2000 - 08:52

digitodays julekalender gjennomføres i år i samarbeid med nettstedet 07-06-05.com og never.no som har utviklet kalenderen vederlagsfritt som en julegave til 07-06-05.com. Hver eneste dag fram mot julaften vil du på våre nettsider sider få servert en kjent norsk person og vedkommendes håp og ønsker for tiden som kommer.

Vi spør ikke norske kjendiser om deres mest overfladiske og materielle juleønsker, men lodder litt dypere; Hva tenker de om julen? Hvilke ønsker har de for seg selv? For naboen? For verden?

Miljøvernminister Siri Bjerke er den sjette kjendisen vi utfordrer - og hun svarer med å sende oss disse miljø-ønskene.



Fra 1. desember: Les også Thomas Hylland Eriksens ønskeliste
Fra 2. desember: Les også Scruella de Villes ønskeliste
Fra 3. desember: Les også Ellen Horns ønskeliste
Fra 4. desember: Les også Christopher Nielsens ønskeliste
Fra 5. desember: Les også Khalid Salimis ønskeliste

Les mer om bakgrunnen for julekalenderen: Nedtellingen er begynt - se hva kjendisene ønsker seg til jul
Les mer om:
Del
Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.