Tandberg Data forteller i en børsmelding at de har ansatt Pat Clarke som ny administrerende direktør. Han har vært sjef for salg, marked og tjenester i Tandberg Data siden 2006. Han har jobbet med med lagringssystemer i 15 år.
Det har vært en turbulent periode i Tandberg Data, og de ansatte har vært på kollisjonskurs med styreformann Gudmundur Einarsson som var toppsjef frem til mars i fjor. Han ble styreformann etter et aksjonæroppgjør som resulterte i at det tidligere styret ble avsatt.
I løpet av de kommende ukene skal den nye toppsjefen og styret utarbeide en handlingsplan for å kutte i kostnadene.


Selskapet forteller også at de vil utsette resultatfremleggelsen for fjerde kvartal 2007 til 27. februar. De begrunner det med behov for å kvalitetssikre tallene.
Les også:
- [27.08.2008] Ny finansdirektør i Tandberg Data
- [11.12.2007] Fryktet sjef kom tilbake
- [06.12.2007] Frykter at sjefen kommer tilbake
- [05.12.2007] Sparket Tandberg-sjef vil kaste styret
- [19.03.2007] Overraskende sjefsbytte i Tandberg Data