INSTAGRAM

Tyrkia blokkerer Instagram

Tyrkia har blokkert tilgangen til Instagram uten å oppgi noen grunn eller hvor lenge blokkeringen skal vare.

Tyrkias president Recep Tayyip Erdogan.
Tyrkias president Recep Tayyip Erdogan. Foto: (AP Photo/Petros Karadjias/NTB
2. aug. 2024 - 08:00

Blokkeringen skjer etter at en rådgiver til president Recep Tayyip Erdogan kritiserte Instagram for det han kalte en beslutning om blokkere kondolanser etter drapet på Hamas-lederen Ismail Haniyeh.

– Dette er rett og slett sensur, sa kommunikasjonsrådgiveren Fahrettin Altun på X og la til at Instagram ikke hadde vist til noen brudd på regler for beslutningen.

Norge bruker mer digitale verktøy i skolen enn de fleste land i verden. Likevel har 40 prosent av elevene har lav digital kompetanse.
Les også

Norske elever scorer dårligere enn før på databruk

Del
Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.