DEBATT

600 milliarder grunner til å få flere kvinner inn i tech

Teknologi er i stor grad bygget av menn. Det kan påvirke både funksjonalitet og hvordan brukerdata presenteres og behandles.

I dag er det et voksende marked for apper for blant annet menstruasjon, fruktbarhet og overgangsalder, men de fleste er utviklet av menn, skriver Sabrina Sandhu, nordisk salgssjef i Pax8.
I dag er det et voksende marked for apper for blant annet menstruasjon, fruktbarhet og overgangsalder, men de fleste er utviklet av menn, skriver Sabrina Sandhu, nordisk salgssjef i Pax8. Foto: Pressefoto
Sabrina Laxmi Sandhu, nordisk salgssjef i Pax8
8. mars 2025 - 14:51

Dette debattinnlegget gir uttrykk for skribentens meninger. Ønsker du selv å bidra i debatten, enten med et debattinnlegg eller en kronikk, les retningslinjene våre her.

Kvinneandelen i norske programmeringsjobber er på bare rundt 20 prosent, som betyr at mange digitale produkter ikke dekker faktiske behov eller mangler viktige perspektiver for brukeren.

Ta femtech som et eksempel, altså teknologi for kvinners helse. I dag er det et voksende marked for apper for blant annet menstruasjon, fruktbarhet og overgangsalder, men de fleste er utviklet av menn.

Og det er ikke så rart, gitt mangelen på kvinnelige utviklere. Men dessverre kan dette påvirke alt fra appens funksjonalitet til hvordan brukerdata presenteres og behandles.

Mange har foreslått å merke apper med «Utviklet av kvinner, for kvinner». Jeg synes det er bra, men det løser ikke hovedproblemet.

600 milliarder euro

Hele samfunnet må tjene på flere kvinner i teknologibransjen
I bunn og grunn handler dette om at kvinner er underrepresentert i teknologibransjen. Dette har konsekvenser på individnivå, men også for hele bransjen og samfunnet.

Undersøkelser fra McKinsey viser at hvis andelen kvinner i teknologi dobles, kan Europas BNP øke med opptil 600 milliarder euro. Det er omtrent like mye som hele Sveriges BNP. 

Android XR skal gjøre KI-teknologien tilgjengelig i alle situasjoner, håper Google.
Les også

Android XR: Skal gi deg KI «overalt»

Undersøkelser har også vist at virksomheter med høy grad av mangfold i ledergruppene ofte presterer opptil 35 prosent bedre økonomisk enn konkurrentene. Samtidig står bransjen overfor en enorm mangel på kompetanse.

Kvinner i HR, menn i utvikling

Så hvorfor er det så vanskelig å få kvinner inn i teknologibransjen? Selv om antallet kvinner i tech øker (sakte), er det fortsatt en klar kjønnsdeling mellom ulike IT-roller.

Kvinner har ofte roller innen prosjektledelse, HR eller UX, mens menn dominerer i roller for system- og programvareutvikling.

En grunn er at flere menn enn kvinner studerer real- og teknologifag, det vil si naturvitenskap, teknologi, ingeniørfag og matematikk. Og av de som har studert dette, søker færre kvinner enn menn til teknologiindustrien.

Mange kvinner sier at de er litt motløse av IT-bransjen og redde for en mannsdominert kultur.

Teknologibransjens store utfordring

Å tiltrekke flere kvinner til bransjen er en stor og viktig oppgave for oss som jobber med teknologi, og det kan virke som en vanskelig oppgave. Men klarer vi det, har både enkeltpersoner, bedrifter og samfunnet alt å tjene.

Flere kvinner må tiltrekkes av realfag og gis forutsetninger for å gå inn og bli i teknologibransjen. Men det handler også om synlighet og representasjon. Kvinner som allerede er i teknologi må få kunne ta plass, bli sett og inspirere flere til å følge etter.

At kvinner lager apper for kvinner er ikke et isolert tema, det er en del av en større diskusjon om hvordan teknologi formes, hvem den er til for og hvem som får sette dagsorden.

Hvis vi vil ha løsninger som fungerer for kvinner, må kvinner også være med på å skape dem.

Skatteetaten huser en av landets største IT-avdelinger, med 870 ansatte, hvorav 450 av dem er ansatt som utviklere. I snitt tjente en programmerer 855.000 kroner i 2024, ifølge SSB.
Les også

Så mye tjente norske IT-ansatte i fjor

Del
Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.